Konserwacja

Konserwacja

 

W przypadku konieczności czyszczenia kołder naturalnych należy kierować się informacjami na etykiecie produktu. W zależności od rodzaju istnieje możliwość czyszczenia chemicznego lub prania w wodzie. Jednak w celu zachowania produktu w jak najlepszym stanie przez długi okres czasu, zaleca się raczej czyszczenie produktów puchowych niż ich pranie w wodzie, by inlet nie tracił z czasem właściwości puchoszczelnych. Do domowych sposobów konserwacji należy “wymrażanie” kołder na silnym mrozie oraz systematyczne wietrzenie.

 

WYROBY NATURALNE – produkty posiadające wypełnienie pochodzenia zwierzęcego czyli pozyskiwanie z ptactwa wodnego gęsi oraz kaczki. Jest to najszlachetniejsze wypełnienie wyrobów pościelowych.

WYROBY SYNTETYCZNE – produkty posiadające wypełnienie z różnego rodzaju włókien poliestrowych. Wypełnienie tego typu posiada właściwości antyalergiczne.

Wypełnienie naturalne

 

PUCH – jest to najdelikatnieszy surowiec pochodzący z ptactwa wodnego, posiada właśPuchciwości zapewniające użytkownikom poczucie pełnego komfortu pod względem termicznym. Puch dzielimy na klasy pod względem jakości, w naszej firmie stosowany jest puch najwyższej klasy A- jest to najdelikatniejszy puch biały, mieszanina puchu białego i szarego oraz puch szary. Jest surowcem sprężystym, skutecznie odprowadza wilgoć zapewnia doskonałą izolację termiczną. Właściwie traktowany zachowuje swe fenomenalne właściwości znacznie dłużej niż najlepsze nawet włókniny syntetyczne.Posiada najlepsze właściwości cieplne.

 

MIESZANKA PUCHOWA – nowatorska mieszanka w której skład wchodzi wyselekcjonowany puch oraz specjalnie przetworzone w procesie techonologicznym piórka o niewielkich rozmiarach . Dzięki temu mieszanka do złudzenia przypomina najlepszy gatunkowo puch.Wypełnienie cenione przez konsumentów za delikatność i lekkość co daje pełen komfort podczas snu.

PUCH Z PIERZEM DARTYM – najwyższej jakości wypełnienie mieszanką z puchu wraz z pierzem dartym. Unikalna oraz innowacyjna mieszanka, w której poprzez proces technologiczny zmiękczeniu ulega pierze – efektem końcowym jest wygląd zbliżony do puchu. Pierwszy ze składników daje lekkość i idealne właściwości termiczne oraz higroskopijne natomiast drugi dużą sprężystość i miękkość.

PÓŁPUCH – stanowi mieszankę puchu oraz pierza. Dzięki takiej kompozycji wyroby są puszyste i elastyczne. Półpuch jest surowcem, który posiada specyficzne właściwości tj. miękkość, lekkość i sprężystość. Zastosowany w produktach wysokiej jakości półpuch gwarantuje wytrzymałość i długą żywotność. Wypełnienie posiada bardzo dobre walory użytkowe przy tym zachowując atrakcyjną cenę. Istotna jest również łatwość pielęgnacji oferowanych wyrobów.

PIERZE – jest doskonałym materiałem izolującym. Jego niewątpliwą zaletą jest możlpierzeiwość wchłaniania i odprowadzania wilgoci z ludzkiego ciała w czasie snu. Bardzo istotna jest również łatwość pielęgnacji naszych wyrobów. Przez wiele lat można odtwarzać pierwotne właściwości produktów, stosując minimalne zabiegi pielęgnacyjne. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów gwarantuje długą żywotność i trwałość produktu.

Wypełnienia syntetyczne

 

Fillball – Kulka silikonowa zwana również sztucznym puchem produkowana jest z włókien poliestrowych (silikonowanych). Włókna te podczas produkcji zostają uformowane w „luźne” kuleczki o średnicy około 0,5 cm. Włókna kulki posiadają pusty kanalik po którym swobodnie SONY DSCporusza się powietrze co zapewnia kulkom PUSZYSTOŚĆ i SPRĘŻYSTOŚĆ.
Granulat doskonale dopasowuje się do naszej głowy podczas snu dając wygodne oparcie dla szyi i głowy, posiada niezwykłe właściwości użytkowe, porównywalne do naturalnego puchu.
Produkty wypełnione granulatem FILLBALL mogą być często prane w temperaturze 60°C i suszone mechanicznie. Wypełnienie długo zachowuje puszystość i sprężystość.

 

Objaśnienia znaków informacyjnych

o sposobie konserwacji wyrobu

 

woda      – Nie Prać w Wodzie

 

pras     – Nie Prasować

 

chem       – Profesjonalne chemiczne czyszczenie w tetrachloroetylenie i wszystkich  rozpuszczalnikach wymienionych dla symbolu F – proces łagodny

 

susz

       – Nie suszyć w suszarce bębnowej

 

ociek        – Ociekanie – gdzie ociekający z wody wyrób włókienniczy wiesza się i suszy, po nadaniu mu kształtu lub wygładzeniu ewentualnie bez tych czynności, w pomieszczeniu lub na zewnątrz, bez usuwania nadmiaru wody.

CL

        – Nie chlorować